Za humanizacijo tehnologije

RUK je mreža raziskovalnih centrov na presečišču umetnosti, znanosti in tehnologije. V tem interdisciplinarnem trikotniku razvijamo inovativne produkte in storitve za mehko in humano tehnologijo prihodnosti. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Več ...

Festival

RUK festivali se predstavljajo na Pixxelpointu 2020!

10.12.2020 12:35

Danes se začenja  že 21. festival sodobnih umetniških praks Pixxelpoint 2020 z naslovom Žarišča! O letošnji ediciji festivala so v konceptu med drugim zapisali: »Letošnja festivalska edicija nosi naslov Žarišča, žarišča intermedijske umetnosti na Slovenskem, ki kljub družbenim spremembam, stanju duha v družbi in virusom žarijo na našem intermedijskem zemljevidu, delujejo, ustvarjajo, opozarjajo, problematizirajo in se na svojstven način angažirano odzivajo na aktualna družbena stanja.«

V okviru letošnjega festivala Pixxelpoint sodeluje tudi mreža RUK in naši festivali KIBLIX, Speculum Artium in IZIS!

V ponedeljek, 14. 12., ob 19. uri, se bo predstavila intermedijska umetnica, pedagoginja in videastka Valerie Wolf Gang, ki v okviru KIBLA2LABa razvija projekt Ljubezenski stroj, predstavlja pa ga tudi v okviru festivala KIBLIX. Pogovor bo moderirala Ida Hiršenfelder.

V torek, 15. 12., bosta dr. Maša Jazbec, vodja laboratorija DDTlab, in mag. Špela Pavli Perko, direktorica Zavoda za kulturo Delavski dom Trbovlje, v pogovoru, ki ga bo moderiral Bogdan Šteh, spregovorili o festivalu Speculum Artium in lani ustanovljenem DDTlabu. DDTlab na festivalu sodeluje tudi s projekti, s katerimi se nagovarja vse, ki svojo bodočnost vidijo v boljšem povezovanju znanosti, tehnologije in umetnosti. Performans z robotko Evo, letalski simulator z možgansko-računalniškim vmesnikom imenovan NeuroFly, 360° stopinjski posnetek Vrtoglavi ptič 2020 in 360° posnetki Življenje v Nubskih gorah Tomo Križnarja in Bojane Pivk Križnar, so sedaj na ogled tudi na festivalu Pixxelpoint.

Festival IZIS pa se predstavlja z najnovejšo festivalsko produkcijo; dve deli (Sky Clock / Be Here Now in Rock Bottom) mednarodno uveljavljenega umetnika Brada Downeyja, ki je v septembru samostojno razstavljal v Kopru ter projekt Marka Vivode (vodja PiNALABa, kurator festivala IZIS), Karla Hmeljaka in Luke Freliha z naslovom REAR - realnost arbitrarnosti, ki v svoji montaži skladno prekriva tri različne medije (jezik, sliko, zvok), pri čemer je vsak izmed njih razcepljen na osnovne gradnike ali elemente, ki na svoji drugi ravni tvorijo množico.

Pogovore, projekte in preostali program letošnjega festivala si lahko ogledate tukaj: http://www.pixxelpoint.org/index_en.html

Hvala ekipi festivala za vabilo in organizacijo in se vidimo na nocojšnji spletni otvoritvi festivala Pixxelpoint!

Deli: