Za humanizacijo tehnologije

RUK je mreža raziskovalnih centrov na presečišču umetnosti, znanosti in tehnologije. V tem interdisciplinarnem trikotniku razvijamo inovativne produkte in storitve za mehko in humano tehnologijo prihodnosti. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Več ...

Festival

KIBLIX 2021 / Serija spletnih pogovorov

04.02.2021 15:38

KIBLIX 2021 / Serija spletnih pogovorov
ALI LAHKO TEHNOLOGIJA OBUDI DAVNO IZGUBLJENO NARAVO?
Četrtek, 11. februar 2021, ob 18. uri
Spletni prenos: https://2020.kiblix.org/streaming/



Vljudno vas vabimo, da se nam pridružite v četrtek, 11. 2., ob 18. uri, ko se bo odvil že tretji tematsko fokusiran pogovor v seriji spletnih pogovorov festivala KIBLIX. Prvi pogovor z mednarodnimi gosti v letu 2021, ki se bo osredotočil na odnos med tehnologijo, umetnostjo in naravo, bo moderirala Régine Debatty, umetnostna kritičarka in blogerka.

Gostje:
Jakob Kudsk Steensen, umetnik
Tanja Vujinović, novomedijska umetnica
Christina Agapakis, sintetična biologinja in znanstvena piska
Tina Gorjanc, bio-oblikovalka, raziskovalka in svetovalka
Sally Ann McIntyre, zvočna umetnica

Narava naj bi bila pravo nasprotje virtualnega, umetnega, torej tega, kar je zasnoval in skonstruiral človek. In zagotovo drži, da je ena od številnih lekcij, ki nas jih je naučila pandemija, ta, da tehnologija zelo slabo nadomešča neposreden stik z naravo. Toda ali bi nam znanost in tehnologija lahko pomagali povezati se z že davno izgubljenimi elementi narave, za katere nimamo drugih načinov, kako jih izkusiti ali dojeti? Številni umetniki in oblikovalci po vsem svetu uporabljajo znanstvene metode, navidezno resničnost in druge tehnologije za "oživitev" – v takšni ali drugačni obliki – izumrlih živali ali rastlin in celo pokrajin iz preteklih geoloških obdobij. Ironično je, da njihove raziskave in poskusi obenem kažejo tako bridek občutek izgube kot upanje, da življenje na planetu, ki je izginilo, ni izgubljeno za vedno. Vsaj ne povsem …

Pogovor boste lahko spremljali preko spletnega prenosa na https://2020.kiblix.org/streaming/. Za vprašanja in komentarje bo na voljo pogovorno okence na desni strani zaslona.

Več: https://2020.kiblix.org/

Deli: