Za humanizacijo tehnologije

RUK je mreža raziskovalnih centrov na presečišču umetnosti, znanosti in tehnologije. V tem interdisciplinarnem trikotniku razvijamo inovativne produkte in storitve za mehko in humano tehnologijo prihodnosti. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Več ...

Festival

KIBLIX 2020 / Spletni seminar z Majo Hodošček

17.12.2020 17:45

Spletni seminar z Majo Hodošček
Ponedeljek, 21. 12., ob 18. uri @ZOOM

V okviru tokratnega seminarja se bomo seznanili z umetniško prakso Maje Hodošček, umetnice, ki v svojem delu raziskuje performativne aspekte in različne načine učenja. Diskusija bo temeljila na besedilu filozofa in teoretika Byung Chul-Hana »Kriza svobode« (Crisis of Freedom), objavljenem v knjigi »Psychopolitics. Neoliberalism and new technologies of power«. Pogovarjali se bomo o delu na čustveni ravni in stalni produktivnosti, kot integralnem vidiku današnjega dela. Kot pravi avtor: »Dandanes se ne štejemo za podjarmljene subjekte, temveč bolj za projekte: vedno se preoblikujemo in na novo izumljamo. Pri prehodu iz stanja subjekta v stanje projekta je prisoten občutek svobode.«

ZOOM povezava: https://zoom.us/j/96447963168?pwd=V0RYc24zY0wxYU9sVVJyVmlicG0zdz09

Maja Hodošček (1984) ustvarja video dela, instalacije, vodi delavnice in kurira razstave. Njena umetniška praksa temelji na raziskovalnem in eksperimentalnem delu, s posebnim poudarkom na pojmih neprestane produktivnosti, vedenja in načinov učenja. Magistrirala je na Nizozemskem umetniškem inštitutu v Arnhemu. Njeno delo je bilo predstavljeno na mednarodnih skupinskih razstavah, kot so Hidden Curriculum, tranzit.sk, Bratislava; Silence is Deafness Here, Galerija Podroom, Beograd; Beyond the Globe, Moderna galerija, Ljubljana, South by South East, muzej Guangdong Times, Kitajska; Pipe Dream, Kunsthalle Exnergasse, Dunaj, Travelling Communiqué, Museum of Yugoslav History, Beograd. Samostojno je razstavljana v Domu omladine v Beogradu, Muzeju sodobne umetnosti - MSUM, Ljubljana, galeriji Miroslav Kraljević, Zagreb, ŠKUC Galerija Ljubljana, galeriji Gregor Podnar, Ljubljana itd. Leta 2020 je prejela državno priznanje Riharda Jakopiča za umetniške dosežke, leta 2010 pa nagrado OHO. Bila je rezidenčna umetnica v Tabakaleri - Mednarodnem centru za sodobno kulturo v San Sebastianu (2019) in v ISCP New York (2010).

Več: www.kiblix.org, www.kibla.org ali irena.boric@kibla.org

Deli: